Македонија

Поевтинуваат ски картите за Попова Шапка

Поевтинуваат ски картите за Попова Шапка

Скијачкиот центар Попова Шапка од утре  ги намалува цените на дневните ски билети до крајот на скијачката сезона и ќе чинат 600 денари.

Како што соопштија од ЕЛЕМ Турс цената за ноќното скијање останува како и досега 400 денари, полудневниот билет и натаму ќе чини 600 денари, а целодневното скијање за деца до 12 години останува 400 денари.

Според информациите од ЕЛЕМ Турс, за вечерва и утревечер со почеток во 19 часот на ски лифтовите Поток 1 и Поток 2 ќе бидат вклучени светилките за ноќно скијање.

Од ЕЛЕМ Турс посочуваат дека иако календарски пролетта е на самиот праг, на Попова Шапка има доволно снег, подготвени патеки и одлични услови за уште една продолжена ски сезона