сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Поевтинуваат ски картите за Попова Шапка

popova shapka

Поврзани вести

Скијачкиот центар Попова Шапка од утре  ги намалува цените на дневните ски билети до крајот на скијачката сезона и ќе чинат 600 денари.

Како што соопштија од ЕЛЕМ Турс цената за ноќното скијање останува како и досега 400 денари, полудневниот билет и натаму ќе чини 600 денари, а целодневното скијање за деца до 12 години останува 400 денари.

Според информациите од ЕЛЕМ Турс, за вечерва и утревечер со почеток во 19 часот на ски лифтовите Поток 1 и Поток 2 ќе бидат вклучени светилките за ноќно скијање.

Од ЕЛЕМ Турс посочуваат дека иако календарски пролетта е на самиот праг, на Попова Шапка има доволно снег, подготвени патеки и одлични услови за уште една продолжена ски сезона

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести