петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Погба достапен само со понуда од 80 милиони евра

pogba dostapen

Поврзани вести

Близок извор до таборот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, откри дека клупските челници веќе ја дефинирале паричната сума која ќе ја побараат доколку на нивната адреса пристигне понуда за францускиот интернационалец Пол Погба.

„Во фудбалскиот свет нема ништо сигурно, денес си капитен, а веќе следниот ден стоиш на излезната врата. Секој фудбалер има своја цена, има реална и нереална цена. Точно дека ставот на Јувентус е дека Погба е иднината на овој клуб дека мора по секоја цена да остане во Торино. Сепак, се погласни се шпекулациите дека Јувентус може добро да заработи од продажбата на 21-годишниот играч за врска. Генералниот менаџер на “старата дама”, Џузепе Марота, веднаш ќе седне на преговарачката маса доколку се појави клуб кој е подготвен да одвои 80 мил. евра за обештетувањето на Погба”, изјави анонимниот извор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести