вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Погба ќе пресече на крајот од актуелната сезона

pogba ke mu ja misli

Поврзани вести

Францускиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Пол Погба, откри дека моментално е фокусиран на натпреварите од Серија А и од Лигата на Европа, а по завршувањето на актуелната сезона ќе даде одговор на сите прашања околу неговата иднина.

Младиот играч за врска веќе подолг временски период важи за најголема желба на раководните лица на Манчестер Сити, Челзи, Реал (М) и ПСЖ, но неговите услуги можат да бидат осигурани само со официјална понуда не помала од 50 мил. евра.

„Моментално, целосно сум фокусиран на домашното првенство и на Лигата на Европа. Фокусиран сум само на фудбалскиот терен, на топката. Знам дека Јувентус сака да ме задржи во Торино и тоа по секоја цена. Среќен сум поради таа информација. Прво да заврши актуелната сезона, а потоа ќе дискутираме на сите теми и на таа околу мојата иднина”, изјави Погба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести