вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Погба се уште го сонува дресот на Барса и Арсенал

Одлично се чуствувам во дресот на Јувентус, но не можам да сокријам дека цел живот, уште кога бев дете, сонував како го носам дресот на Арсенал или тој на Барселона.

JUVENTUS-BOLOGNA

Поврзани вести

Младиот фудбалер на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Пол Погба, откри дека уште од дете сонува како го носи дресот на каталонскиот гигант Барселона или тоја на лондонскиот премиерлигаш Арсенал.
Репрезентативецот на Франција моментално важи за еден од најбараните и најпосакуваните фудбалери не денешницата, а сопствениците на ПСЖ се подготвени да одвоијат околу 50 мил. евра за неовите услуги.
“Одлично се чуствувам во дресот на Јувентус, но не можам да сокријам дека цел живот, уште кога бев дете, сонував како го носам дресот на Арсенал или тој на Барселона. Во тоа време, главниот збор и заштитен знак на Јувентус беа Зинедин Зидан, Давид Трезеге и Павел Недвед. Го имаа потребниот талент, ја имаа потребната класа, дисциплина, функционираа како целина”, изјави 20-годишниот играч за врска.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести