сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Поглед на Олимписките игри од вселената

soci vselena

Поврзани вести

Зимските Олимписки игри во Сочи се одвиваат во полна пареа,а сите настани може да се следат на  телевизија, но ваков поглед над Игрите се’ уште никој не видел.

Оваа фотографија е направена од Меѓународната вселенска станица ИСС, која брои 38 членови. Оваа глетка е направена во ноќен кадар од 3.505 квадратни километри од градот Сочи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести