среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Погледнете го спотот за новата песна на Северина

seve_nasl

Последни вести

По синоќешната премиера на новата песна на Северина и женскиот бенд „Учитељице“ денеска беше промовиран и видео записот за неа.

seve_1

По големиот хит „Тарапана“ на авторите Душан Бачиќ и Бојан Драгојевиќ, која на Ју тјуб има 22 милиони прегледи, оваа популарна композиторска двојка напиша нова песна за Северина Вучковиќ, која овој пат таа ја отпеја заедно со женскиот бенд „Учитељице“.

seve_3

Видео-спотот кој беше режиран од страна на Ведад Јашаревиќ беше снимен на крајбрежјето на Јадранското море.

 

Најчитани вести