вторник, 29 ноември 2016  |  Вести денес: 58

Погледнете кога доаѓа снегот

sneg1

Поврзани вести

Снегот, најверојатно, во скопската котлина ќе дојде во јануари.

Се очекува снег да има и за бадниковата вечер.

Но, со оглед на температурите, не се очекува тој да се задржи и да формира снежна покривка.

sneeeeg

 

Најчитани вести