понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

Погоден со шест сачми од ловечка пушка во градниот кош

Жител на тетовското село Горно Седларце вчера бил застрелан со сачми додека ги шетал своите кучиња помеѓу селата Горно Седларце и Камењане.

110202270

Поврзани вести

Од МВР информираат дека А.Х. (51) слушнал пукање од ловечка пушка, а потоа почувствувал болка и крварење во пределот на градите и стомакот. Успеал  да дојде до патот каде со автомобил поминал Д.М. (37) од истото село, кој го однел во Клинички центар Тетово каде му била укажана лекарска помош. Констатирани му биле повреди од шест сачми во пределот на градниот кош и абдоменот и бил задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести