Спорт

Поголема неизвесност во Хамбург отколку во Бремен

Поголема неизвесност во Хамбург отколку во Бремен

Денеска ќе се одиграат последните два натпревара од првото пролетно коло од германската Бундес лига.

Далеку поголема борба и неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу екипите на Хамбургер и Шалке, а поголем број на погодоци се очекуваат на првенствената пресметка помеѓу екипите на Вердер од Бремен и на Ајнтрахт од Брауншвајг.