четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Поголема неизвесност во Хамбург отколку во Бремен

pogolema neizvesnost vo hamburg

Поврзани вести

Денеска ќе се одиграат последните два натпревара од првото пролетно коло од германската Бундес лига.

Далеку поголема борба и неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу екипите на Хамбургер и Шалке, а поголем број на погодоци се очекуваат на првенствената пресметка помеѓу екипите на Вердер од Бремен и на Ајнтрахт од Брауншвајг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести