недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поховани полнети јајца

Ако не постите, тогаш еве нешто што може да ви биде како вкусно ручече, па во комбинација со салата супер одмена за она што секојдневно го правите.

pohovana-punjena-jaja--91e693f0985334423a5c6393603db3a1_header

Поврзани вести

Состојки:

2 јајца

1 лаж. магдонос

1 лаж. масло

малку сол

1 лаж. сечкана салама

брашно

јајце

презла

Подготовка:

Јајцата сварете ги, излупете ги исечете ги на две и извадете им ја жолчката.Во друго тавче ставете ja жолчката, додадете ги состојки и измешајте.Полнете ги јајцата со смесата и така составете ги.

Тогаш посипете ги со брашно, јајца и презла и повторете ја постапката трипати.Пржете ги на масло на средно силен оган.

Стевете ги на хартија да ја впие маснотијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести