четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

„Појадок на мост“ денес по петти пат

pojadok-na-most-500

Последни вести

Денеска од 9 до 11 часот, на Камениот мост и на мостот Око, по петти пат ќе се одржи традиционалната Манифестација „Појадок на мост 2014“.

Манифестацијата е под покровителство на Град Скопје, во организација на Секторот за локален економски развој на Град Скопје во соработка со Средното угостителско училиште на Град Скопје „Лазар Танев“.

На „Појадок на мост 2014“ ќе присуствува и градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести