среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Покетино е новиот менаџер на Тотенхем

POKETINO E NOVIOT MENADZER

Поврзани вести

Младиот аргентински стручњак, Маурисио Покетино, прво поднесе оставка на функцијата менаџер на Саутемптон, а неколку часа подоцна и официјално беше именуван за нов предводник на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем.

„Прво сакам јавно да им се заблагодарам на раководните лица на Саутемптон, на фудбалерите и на најверните фанови за дадената подршка која ја добив јас и моите фудбалери во изминатите 18 месеци. Никогаш нема да го заборавам ова фантастично патешествие, оваа прекрасна авантура. Стекнав големо искуство во изминатите 18 месеци. Никогаш нема да го заборавам периодот кој го поминав на “Ст. Мери”. На сите ви посакувам голем успех во блиската и далечната иднина. Се надевам дека Саутемптон ќе продолжи да чекори по победничката патека, дека ќе продолжи од таму каде што јас застанав”, изјави Покетино кој веќе го потпиша понудениот 5-годишен договор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести