вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Покетино нов менаџер на Тотенхем

4

Последни вести

Актуелниот менаџер на Саутемптон, Маурицио Покетино, најверојатно до крајот на следната недела и официјално ќе биде претставен како нов предводник на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем.

Според англиските медиуми, аргентинскиот стручњак веќе ја прифатил понудата во следните три сезони да престојува на “Вајт Харт Леин”, а со потпишувањето на понудениот договор Покетино ќе си осигура годишна плата од 3.6 милиони евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести