четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Покојната Дајана му поклони 12 милиони евра на принцот Хари

500podarok

Последни вести

Принцот Хари кој денеска полни 30 години, како подарок од неговата покојна мајка доби 12 милиони евра.

Принцезата Дајана во својот тестамент оставила голема сума на пари на своите синови, кои истите можат да ги користат откако ќе наполнат 30 години.

Постариот син, 32.годишниот Вилијам за неговиот 30-ти роденден го доби својот дел од наследството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести