среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Покрај пратката со кафе добиле и кокаин

kokain2

Последни вести

Берлинска компанија за пржење кафе покрај својата вообичаена пратка кафе од Бразил доби и пакување кокаин.

-Вработен во компанијата го отворил контејнерот и покрај кафето пронашол 33 килограми кокаин, соопшти берлинската полиција.

Како што пренесе „Франс прес“ полицијата го конфискувала наркотикот од пратката која од Бразил во германската престолнина пристигнала преку пристаништето Бермерхавен.

Најчитани вести