сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пол Мекарти ќе отпее неколку песни на свеченото отварање

p

Последни вести

Познатиот англиски пеач и композитор, поранешниот член на легендарните “Битлс”, Пол Мекарти ќе има биде дел од свеченото отварање на Светското првенство во Бразил. Домаќинот на најважниот спортски настан во 2014 година, како најстрога тајна ја чува информацијата околу церемонијата за свеченото отварање, бразилските медиуми открија неколку детали меѓу кои и дека Пол Мекарти ќе отпее неколку познати песни.

Џенефер Лопез, која ја отпеа официјалната химна пред неколку дена ги известила организаторите дека нема да присуствува на свеченото отварање поради личните обврски кои се неодложливи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести