петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Пола Англија заинтересирана за Адам Лалана

pola anglija lalana

Последни вести

Од ден на ден се поголем и поголем е бројот на клубови кои ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на капитенот на англискиот премиерлигаш Саутемптон, Адам Лалана.

Ако до пред неколку дена, Манчестер Јунајтед важеше за прв фаворит кога е во прашање потписот на репрезентативецот на Англија, сега таквата улога му е дадена на лондонскиот премиерлигаш Челзи.

Иако, раководните лица на Саутемптон постојано повторуваат дека одличниот играч за врска не да ја смени клупската средина за време на летниот преоден рок, фудбалските стручњаци на Островот се убедени дека таквиот став лесно ќе биде променет доколку на нивата адреса пристигне официјална понуда за Лалана не помала од 25 мил. фунти.

Голема е веројатноста дека до стартот на летниот преоден рок, интерес за капитенот на Саутемптон да покажаат и раководните лица на Арсенал и Ливерпул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести