петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Половина Англија заинтересирана за Матео Ковачиќ

Ковачиќ се надева дека сезонава Интер ќе се бори за титула

Ковачиќ се надева дека сезонава Интер ќе се бори за титула

Поврзани вести

Од ден на ден се’ поголем и поголем е бројот на клубови кои ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на хрватскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Интер, Матео Ковачиќ.

Репрезентативецот на Хрватска се почесто ја грее клупата за резервни фудбалери, а предводникот на „нероазурите” се почесто шанса во првиот тим дава на бразилскиот интернационалец Хернанес.

Хрватските медиуми се убедени дека Ковачиќ нема уште долго да ја толерира таквата ситуација и дека пред официјалниот страт на летниот преоден рок ќе испрати барање до клупските челници да му дозволат промена на клупската средина пред стартот на Мундијалот во Бразил.

Поранешниот играч за врска на Динамо (З) е проценет на 15 милиони евра, а таквото побарување нема да претставува никаков проблем за раководните лица на Арсенал, Тотенхем, Челзи и Борусија Дортмунд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести