четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Пола Европа заинтересирана за Лукас Подолски

POLA EVROPA PODOLSKI

Поврзани вести

Францускиот гигант Монако е последниот клуб кој покажа интерес за германскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Лукас Подолски.

Неофицијално, сопственикот на Монако, милијардерот од Русија, Димитри Риболовлев е подготвен да одвои околу 20 мил. евра за услугите на 29-годишниот играч за врска.

Освен раководните лица на Монако, голем интерес за репрезентативецот на Германија имаат покажано и раководните лица на Атлетико (М), Борусија од Дортмунд, Галатасарај, Фиорентина, Шалке и Волфсбург.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести