среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пола Италија заинтересирана за Паоло де Чеље

paolo de celje

Поврзани вести

Големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Интер е последниот кој демострираше интерес за офанзивниот резервен бек на Јувентус, Паоло де Чеље.

Поранешниот младински репрезентативец на Италија веќе изјави дека е незадоволен од добиената минутажа во новата сезона од Серија А и дека сака да си замине од Торино за време на зимскиот преоден рок и да игра за клуб во кој ќе има статус на стандарден првотимец.

Челниците на Јувентус, Де Чеље го имаат проценето околу 6 мил. евра, а освен големиот ривал Интер, интерес за неговите услуги покажаа и челниците на Рома, Лацио, Фиорентина, Севилја, Волфсбург, Вест Хем и на Тотенхем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести