среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Пола тон домашна ракија пронајдена во автомобил на неготинчанец

Половина тон ракија, флаширана во шишиња од по 1,5 литри и 2 литри била откриена во автомобил на негонтичанец.

rakija

Поврзани вести

Неготинчанец бил фатен од полицијата со половина тон домашна ракија скриена во автомобилот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера  на улицата Херој Карпош во Крива Паланка при редовна полициска контрола, во автомобилот на 39-годишниот З.Б. од Неготино било откриено поголемо количество домашна ракија.

Полицијата соопшти дека станува збор за 500 литри ракија флаширана во пластични шишиња од по 1,5 литри и 2 литри.

Во автомобилот во кој се круимчарела ракијата, сопатник бил 32-годишниот П.Б.

По известување на Државниот пазарен инспектор, возилото во кое се наоѓала ракијата, како и лицата, се задржани заради понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести