среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Поларна мечка роди тројка во Холандија

20130126-na-polarnite-mechki-im-se-zakanuva-izumiranje-na-vidot-1

Последни вести

Поларна мечка роди тројка во Холандија. Дирк Јан ван дер Колк, кој работи во зоолошката градина каде се родени мечињата вели дека тие изгледаат навистина здрави и дека се активни.

-Мечињата изгледаат навистина здраво и се активни. Моментално се заедно со својата мајка и се доволно големи за да преживеат. Се надевам дека ќе преживеат, вели Колк.

Навистина е реткост поларните мечки да родат тројка.

Најчитани вести