петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Поларниот бран се враќа во САД?

Најесктремните температури се очекуваат за 11 до 15 дена

Deep Freeze Illinois

Поврзани вести

Соединетите Американски Држави во првите недели од оваа година буквално беа замрзнати од незапаметен „поларен бран“, а метеоролозите предупредуваат на негова реприза.

Метеорологот Вес Џанкер во „Вашингтон пост“ прогнозирал дека следниот вторник, па се’ до крајот на месецот во поголемиот дел на САД ќе бидат далекува од вообичаени, а „поларниот бран“ повторно ќе зафати поголем дел од земјата.

Неговите модели за прогноза предвидуваат температурите да паднат за 10 до 15 степени под нулата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести