понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Полцаец во Валандово фатен како пуши марихуана

Во дворното место од локалната амбуланта, од страна на полициски службеници од Валандово биле затекнати 37-годишните В.Б. од с.Јосифово, полициски службеник на граничен премин-Богородица и Г.Т. исто од с.Јосифово, како уживаат-консумираат опојна дрога марихуана.

marihuana

Последни вести

Околу два часот утрово, полицијата од Валандово фатила на дело двајца мажи кои користеле марихуана.

Во дворното место од локалната амбуланта, од страна на полициски службеници од Валандово биле затекнати 37-годишните В.Б. од с.Јосифово, полициски службеник на граничен премин-Богородица и Г.Т. исто од с.Јосифово, како уживаат-консумираат опојна дрога марихуана.

При извршениот преглед кај лицата, кај В.Б. бил пронајден и одземен отпушок од опојната дрога.

Лицата се приведени и задржани во полициска станица Валандово.

За настанот е известен Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести