петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Полицаец меѓу разбојниците што ја испразнија поштата во Буковиќ

krazba2

Поврзани вести

Полицијата го расчистила грабежот на поштата во скопско Буковиќ, од каде беа украдени милион денари.Меѓу групата која брои 4-5 лица е и еден полицаец.

Според полицијата, двајца разбојници влегле во поштата по пленот, додека другите чекале со два автомобили за да избегаат со парите. Откако си ги земале парите, разбојниците ги запалиле вреќите.

Во моментот на грабежот кој се случи минатата недела, во поштата имало тројца вработени и еден пензионер. Вооружените крадци со пиштол и калашников ги побарале парите и одзеле 1 милион денари. Парите биле наменети за јунската пензија за пензионерите од селото Буковиќ и околината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести