вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Полицаец на должност нападнат во Штип

makedonska-policija-3

Поврзани вести

Полицаец кој бил на должност нападнат о фудбалскиот натпревар Брегалница – Вардар кој бил одигран во Штип.

Непознато лице му ја турнало капата на полицаецот по што го удрил во пределот на задниот дел од вратот, нанесувајќи му телесна повреда.

Осомничен и упасен за делото бил Ф.Д.(32) од Скопје кој по обавениот разговор е ослободен.

По целосно докуемнтирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести