Македонија,Крими хроника

Полицаец на должност нападнат во Штип

Полицаец на должност нападнат во Штип

Полицаец кој бил на должност нападнат о фудбалскиот натпревар Брегалница – Вардар кој бил одигран во Штип.

Непознато лице му ја турнало капата на полицаецот по што го удрил во пределот на задниот дел од вратот, нанесувајќи му телесна повреда.

Осомничен и упасен за делото бил Ф.Д.(32) од Скопје кој по обавениот разговор е ослободен.

По целосно докуемнтирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.