недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Полицаец нападнал фудбалер

6BFBF46C51A86E40BF487F790438DE93

Последни вести

Вчера околу 11.00 часот во Скопје на стадионот во Нова Колонија, при одигрување на фудбалски натпревар помеѓу ФК„Колонија“ и ФК„Инџиково“, бил нарушен јавниот ред и мир со насилство и недостојно однесување од страна на Н.С.(23) од Скопје вработен во МВР на РМ, на тој начин што истиот влегол на фудбалскиот терен и физички нападнал еден од играчите, удирајќи го со тупаница, а потоа побегнал.

Известен е СВКПС и по целосно расчистување и документирање на настанот против сторителот ќе следи соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести