петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Полицаец нападнат во „Мавровка“

tupanica

Последни вести

Деветнаесет годишно момче од Скопје вчера вечерта нападнало полицаец во трговскиот центар Мавровка.

 Нападот се случил кога при обид полициски службеници да го утврдат идентитетот на 19-годишниот С.К., тој со тупаници го удрил полицаецот во пределот на стомакот.

Момчето било приведено и против него по рсчистување на случајот, полицијата најавува поднесување на соодветна пријава.

Најчитани вести