четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Полицаец нападнат за време на вчерашните протести

mvr1

Последни вести

Полицаец бил нападнат вчера од страна на непознато машко лице додека преземал дејствија за обезбедување на протест на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје.

Како што информира МВР, лицето, кое било учесник на протестот, го удрило полицаецот со тупаница во пределот на главата, а од страна на доктор од ГОБ „8 Септември“ му била констатирана телесна повреда.

Најчитани вести