петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицаец пукал кон мотоциклист

stop-policija-500

Последни вести

Триесетгодишниот полицаец М.К. од Радовиш доби кривична пријава бидејќи пукал во учесник во сообраќај.

На 12.09.2014 година, пријавениот бил ангажиран за вршење службени задачи од областа на сообраќајот, по што на даден знак на моторциклист да застане, моторциклистот не ја почитувал наредбата и го продолжил движењето, по што пријавениот од службениот пиштол испукал два куршуми, погодувајќи го М.И.(28) од с. Почивало, штипско, во пределот на коленото.

Од преземени мерки е утврдено дека пријавениот го употребил огненото оружје иако не биле исполнети условите за истото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести