среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 45

Полицаец пукаше во свои колеги во Истанбул

turcija

Последни вести

Полицаец вработен на Истанбулскиот трговски универзитет денеска отворил оган кон свои колеги, кои дошле со налог да го апсат, јави телевизијата Си-Ен-Ен Турк.

Според информациите, се работи за човек од обезбедувањето на ректорот Назим Еркен.

Тој одбил мирно да се предаде и започнал да пука кон полицијата, со што на Универзитетот започнала престрелка.

Осомничениот се предал дури кога на местото пристигнале и членови на специјалните единици на полицијата.

Најчитани вести