вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицаец ранет при престрелка на граничен пункт меѓу Косово и Србија

Тој бил реанимиран во локалната болница, а потоа во тешка состојба со хеликоптер е префрлен во Берлград.

policeline

Последни вести

При престрелка на граничниот пункт Медраре, меѓу Србија и Косово, денеска е ранет српски полицаец во пределот на главата, објави Блиц.

Како што пишуваат од српскиот медиум, истрелот дошол од косовската страна на границата.

Триесетгодишниот полицаец е ранет околу три часот изутринава.

Тој бил реанимиран во локалната болница, а потоа во тешка состојба со хеликоптер е префрлен во Берлград.

Се претпоставува дека напаѓачите биле дрвокрадци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести