вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Полицаец се застрелал со службениот пиштол

policija_rs

Последни вести

Припадник на полициската управа во Крагуевац, Србија, чијшто идентитет засега е непознат, случајно се застрелал самиот при претрес во еден објект, пишува српски „Курир“.

Како што пишува весникот неофицијално, настанот се случил околу 10 часот.

Засега нема инфомации со какви повреди се здобил и во каква состојба полицаецот бил пренесен во Ургентниот центар на Клиничката болница во Крагуевац.

фото: Kurir.rs

 

Најчитани вести