сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицаец спречи обид за самоубиство во Ѓорче Петров

policiska-lenta1500

Последни вести

Скопјанката М.Д. (79) вчера била извлечена од водите на Вардар при обид за самоубиство.

Од МВР информираат дека жената била забележана од случаен минувач како влегува во Вардар во скопски Ѓорче Петров, по што била повикана полицијата.

На лице место излегле екипи, при што помошник командирот на полициската станица Ѓорче Петров влегол во реката и ја извлекол жената која чекала да биде повлечена од водата.

Истата веднаш била пренесена во Градската болница „8-ми Септември“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести