сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Полицаец претепан на аеродромот „Александар Велики“

policaec-tepacka-aerodrom

Поврзани вести

Полицаец бил нападнат вчера на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Напаѓачите се браќата М.М.(23) и неговиот 15 годишен брат, од Скопје. Тие службеникот го удирале со тупаници и клоци во пределот на телото.

Од страна на полицијата на аеродромот, М.М. и  малолетникот биле приведени во полициската станица и во присуство на нивниот татко А.М.(51), бил извршен разговор со истите.

На полицаецот му била укажана лекарска помош од страна на медицински лица во ТАВ.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести