петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Полицаец во Шумска полиција фатен како краде дрва

Со пријавеното кривично дело направена е материјална штета во износ од 31.128 денари на штета на Македонски шуми.

makedonski-sumi1

Последни вести

Триесет и осум годишен жител на Македонска Каменица со иницијали  Г.З., вработен како полицаец во Шумска полиција, заедно со 28-годишниот З.В и 47-гпдишниот Д.Н. двајцата од селото Саса заработиле кривични пријави за кражба.

Г.З. освен кривична за кражба заработил и кривична за “злоупотреба на службената положба и овластување”  во петокот ги упатил второ и трето пријавениот на во атарот на с.Саса, при што истите со товарно моторно возило со делчевски регистарски таблици отишле на наведеното место од каде од поголема количина на дрва одзеле околу 12 метри просторни букови дрва сопственост на Македонски шуми кои предходно биле исечени и складирани на наведеното место.

Со пријавеното кривично дело направена е материјална штета во износ од 31.128 денари на штета на Македонски шуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести