четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Полицаец во Тетово пукал во свој колега

Повредениот полицаец веднаш бил префрлен во тетовската клиничка болница од каде по укажаната лекарска помош па во сериозна здравствена состојба е префрлен на скопските клиники.

policija

Поврзани вести

Полицаец од полициската станица за безбедност на патниот сообраќај во Тетово, денеска околу 10 часот пукал во свој колега. Повредениот полицаец веднаш бил префрлен во тетовската клиничка болница од каде по укажаната лекарска помош па во сериозна здравствена состојба е префрлен на скопските клиники.

Во моментов трае увид од јавен обвинител и екипа на СВР Тетово кои утврдуваат како и зошто дошло до пукањето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести