четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Полицаецот молел за милост: Му пукале во глава иако бил муслиман

policaec_nasl

Последни вести

Француската полиција идентификуваше еден од полицајците што беа убиени во терористичкиот напад врз сатиричниот неделник „Шарли ебдо“ во Париз. Како што пишуваат странските медиуми полицаецот бил муслиман.

policaec

Полицаецот Ахмед Мерабет (42) бил застрелан во главата иако ги молел напаѓачите за милост. Неговата смрт беше забележана од камерите и го шокираше целиот свет.

Најчитани вести