петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Полицаецот Вилсон од Фергусон ја врати значката

daren

Последни вести

Полицаецот Дарен Вилсон од Фергусон кој го уби тинејџерот Мајкал Браун, веќе никогаш нема да носи полициска значка.

-Реално гледано, Дарен веќе никогаш нема да биде полицаец, а тој многу добро го разбира тоа. Сега ќе мора да оди понатаму и тоа ќе биде лекција за него. Ќе мора да најде нова кариера за себе и за неговото семејство, изјавил адвокатото Џим Таву за канал КСДК.

Таву објаснува дека Вилсон најверојатно ќе го продолжи образованието и за тоа ќе ги искористи парите кои беа собрани во знак на поддршка за време на повеќе месечните протести во Фергусон.

Најчитани вести