вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Полицајци искорнале 160 стебла марихуана во тетовско

marihuana_1600x1200

Поврзани вести

Полицајци од Тетово искорнале 160 стебла марихуана во тетовско Фалише.

Стеблата биле со различна големина од 80 до 170 сантиметри и истите се испратени на вештачење.

Извршен е увид со учество на јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, се работи на расветлување на сите поединости околу тоа дали стеблата се самоникнати или некој ги посадил на таа површина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести