недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 27

Полицајци пукале на свои колеги, шестмина загинати

133159919

Последни вести

На југот на Авганистан шестмина полицајци загинале кога нивни колеги пукале врз нив утрово на контролен пункт во провинцијата Орузган, рече авганистански полициски претставник Мохамад Хашам.

Тројцата полицајци, кои биле вмешани во пукотниците, побегале од местото во возило носејќи оружје, додаде тој.

Авганистански чувар вчера во Кабул уби еден свој колега од Непал, а друг повреди кога пукаше на нив во база на ОН.

Најчитани вести