петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Полицајка од Франкфурт во посета на општина Аеродром

aer

Последни вести

Градоначалникот на општина Аеродром, Ивица Конески денеска ја прими во посета претставничката на Франкфуртската полиција Кристен Шелтон, придружувана од командирот на ПСОН „Аеродром“ Орце Јовановски.

Средбата се реализира во рамки на Меѓународната полициска асоцијација, а целта на посетата е размена на полициски службеници и размена на искуства, како и дружење на полицајците од целиот свет.

Кристен Шелтон, која работи на превенција на криминалот и е специјализирана за дизајн на околината, во текот на разговорот рече дека е воодушевена од Аеродром и од хигиената во општината, која претставува огромен дел во спречувањето на криминалот.

По средбата со градоначалникот, претставници од Општина Аеродром гостите ги прошетаа низ Општината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести