петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Полицец нападнат од гневен возач

На магистралниот пат Кичево-Гостивар полицијата сопрела автомобил кој го управувал 46-годишниот Ф.А. од село Лакавица.

mvr

Поврзани вести

Возач од гостиварско нападна полицаец бидејќи би сопрен поради сторен сообраќајен прекршок.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера возач прво вербално, а потоа и физички нападнал полицаец кој го сопрел бидејќи направил сообраќаен прекршок.

На магистралниот пат Кичево-Гостивар полицијата сопрела автомобил кој го управувал 46-годишниот Ф.А. од село Лакавица.

Откако од страна на полициските службеници  му било кажано зошто е сопрен, истиот почнал да ги навредува упатувајќи им разни погрдни зборови, а во еден момент излегол од возилото и неколку пати го удрил полицискиот службеник.

По целосно расчистување на случајот против Ф.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести