среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Полиција: Можеби никогаш нема да се дознаат причините за трагичниот лет на МХ370

Кривичната истрага и понатаму е насочена кон четири правци – киднапирање, саботажа, лични или психички проблеми на патниците во авионот.

445324_malezija-ap-2_f

Последни вести

Шефот на малезиската полиција, Калид Абу Бакар, изјавил дека можеби ќе биде потребно многу време за истрагата за исчезнатиот малезиски авион на летот МХ370, а можно е и никогаш да не се утврди причината за трагедијата.

Кривичната истрага и понатаму е насочена кон четири правци – киднапирање, саботажа, лични или психички проблеми на патниците во авионот.

„Истрагата се движи полека. Мораме да ја расветлиме секоја и најситна работа. На крајот од истрагата, можно е и да не се дознае причината за трагедијата“, изјавил Бакар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести