сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Како полицијата се пресметуваше со напаѓачите

bataklan-1

Поврзани вести

Како полицијата се пресметуваше со напаѓачите во Париз. На оваа видео снимка објавена од страна на фотографот Патрик Захман се гледа вооружената престрелка помеѓу полицијата и напаѓачите пред концертната сала Батаклан, каде беа убиени 89 лица.

На видеото не се гледа идентитетот на напаѓачите, но се гледа дека полицајците влегуваат во вооружена пресметка со нив.

Во еден миг еден од полицајците успева да тргне една жена на другата страна на патот.

Погледнете ја видео снимката.

Најчитани вести