Балкан

Полицијата го бара, а тој лудо се забавува во Будва

Полицијата го бара, а тој лудо се забавува во Будва

Убиецот на младиот Лука Јовановиќ, Марко Миличев минатата недела забележан како се забавува во Будва.

Безбедносните камери на еден клуб го фатиле убиецот на Лука кој како што вели една девојка која го забележала бил опуште, се забавувал и бил многу расположен.

За потсетување, несреќата се случи на 25 јули кога Марко со автомобилот го прегази Лука додека тој туркаше автомобил. Потоа, убиецот избега како ништо да не се случило, без ронка грижа на совест.