петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Полицијата го опколи косовското „Самоопределување“

mulliqaj-120112_122200

Поврзани вести

Припадници на косовската полиција ги опколија просториите на движењето „Самоопределување“ во Приштина во акција на апсење на генералниот секретар на истото, Дардан Моличај.

Портпаролот на „Самоопределување“, Ерзен Враничи потврдил дека полицијата го опколила седиштето на партијата во Приштина.

„Тие сакаат да го уапсат Дардан, шефот на изборниот штаб поради учество во акциите на движењето“, рекол Враничи.

Агенцијата „Косовапрес“ ја пренесува изјавата на портпаролот на Регионалната полиција во Приштина Агрон Боровичи, кој вели дека полицијата не отишла да го уапси Моличај, туку само да го предаде налогот за апсење за кривично дело од 2012-та година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести