Балкан

Полицијата го претепала братот на српскиот премиер Вучиќ

Полицијата го претепала братот на српскиот премиер Вучиќ

Припадници на полициските сили го претепале братот на српскиот премиер Александар Вучиќ, Андреја Вучиќ и тројца припадници на обезбедувањето на премиерот, пренесува српски „Курир“.

Според весникот, Вучиќ бил претепан без никаква причина, а детали за настанот се најавуваат за подоцна.

Не е познато дали инцидентот е поврзан со Парадата на гордоста, која во моментот се одржува во главниот град на Србија.