петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата го претепала братот на српскиот премиер Вучиќ

andrej-vucic-1401306147-506037

Последни вести

Припадници на полициските сили го претепале братот на српскиот премиер Александар Вучиќ, Андреја Вучиќ и тројца припадници на обезбедувањето на премиерот, пренесува српски „Курир“.

Според весникот, Вучиќ бил претепан без никаква причина, а детали за настанот се најавуваат за подоцна.

Не е познато дали инцидентот е поврзан со Парадата на гордоста, која во моментот се одржува во главниот град на Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести