петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата го утврди идентитетот на девојката која синоќа беше прегазена од автомобил

Девојката минувала на пешачки премин кога автомобилот „мерцедес“ удрил во неа

soobrakjajka

Поврзани вести

Полицијата го утврди идентитетот на младата девојка која синоќа беше прегазена од автомобил на булеварот Партизански одреди во Скопје.

Починатата девојка е дваесет и петгодишната Оливера П. од Радовиш. Несреќата се случи околу 21 часот на раскрсницата во Партизанска и булеварот Октомвриска револуција кога автомобил „мерцедес“ удрил во радовишанката која во тој момент минувала на пешачки премин.

Поради тешки повреди Оливера П. почина на самото место на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести