четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Полицијата исели 70 лица противправно населени крај Вардар

srpska-policija

Последни вести

Полицијата вчера спроведе акција со цел иселување на лица кои биле противправно населени во близина на манастирот „Св. Ѓорѓија“ во непосредна близина на Кејот на Вардар.

На лице место биле затекнати и отстранети  70  лица.

Најчитани вести